Przejdź do treści
ania-zasadzka

Mam na imię Ania

Jestem mentorką pewności siebie
i rozwoju mocnych stron.

Moja historia

Gdy byłam mała, chciałam zostać aktorką, tancerką, policjantką, kowbojką, pisarką, nauczycielką… To ostatnie było, wierz mi lub nie, najbardziej ekscytujące. Odkąd pamiętam uwielbiałam się uczyć i dzielić wiedzą, czytać książki. Dziecięce marzenie postanowiłam zrealizować poprzez studia – polonistykę. Moje marzenie szybko zderzyło się z rzeczywistością i prysła wizja Anny wykładowczyni na uczelni. Nie bardzo wiedziałam, co ze sobą zrobić, tym bardziej, że mantrę „nie poradzisz sobie”, „nic z tego nie będziesz miała” wyniosłam z rodzinnego domu. Podejmowałam się więc różnych zajęć. Próbowałam sprzedaży, byłam asystentką biura, autorką tekstów, redaktorką, telemarketerką. Jednak wciąż czułam, że to nie jest dla mnie. Chciałam robić coś innego, ale nie miałam pojęcia, czy nadaję się do czegokolwiek, byłam coraz bardziej zmęczona fizycznie i psychicznie.

W 2010 roku trafiłam do firmy z branży IT. Zaczęłam jako technical writerka i testerka. Na początku nie było łatwo, jednak dzięki mojej pasji uczenia się i otwartym na nią ludziom dość szybko odnalazłam się w nowej pracy. Wkrótce mogłam tą wiedzą dzielić się z innymi. Po mniej więcej pół roku zostałam konsultantką. Ze zdumieniem odkryłam, że byłam w tym dobra i podobało mi się to. Zrozumiałam wtedy, jak ważne dla mnie były mój własny rozwój oraz wspieranie w rozwoju innych. Uświadomiłam sobie też, że spełniłam moje dziecięce marzenie w innej postaci – wciąż uczyłam się nowych rzeczy, badałam biznesy, prowadziłam szkolenia, byłam mentorką. Wówczas bardzo mocno dotarło do mnie, jak przekonanie o tym, kim nie będę, zablokowało to, kim jestem i kim mogę być. Dzisiaj wiem, ile jestem warta i łatwiej realizuję moje życiowe cele, bo nauczyłam się doceniać siebie, rozwijać moje naturalne zdolności zamiast poprawiać to, co nie jest moje, i postępować zgodnie z moimi wartościami.

Ja i coaching & mentoring

Temat pewności siebie i rozwijania kariery w oparciu na mocnych stronach jest mi szczególnie bliski. Moim marzeniem jest, aby każda kobieta w Polsce z wiarą w siebie realizowała swoje zawodowe aspiracje w zgodzie ze sobą. Dlatego w 2019 roku skończyłam studia coachingu i mentoringu na SWPS. Wiedza zdobyta na studiach oraz moje doświadczenia pomagają mi we wspieraniu kobiet, które borykają się z brakiem pewności siebie w obszarze zawodowym.

A jakie jest Twoje największe zawodowe wyzwanie? Chcesz być bardziej pewna siebie w pracy? Albo uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobra, aby zarabiać więcej? A może myślisz, że masz za małe doświadczenie, żeby aplikować na Twoje wymarzone stanowisko? Czujesz, że utknęłaś w pracy, w której się nie rozwijasz, ale masz obawy przed zmianą? A może chciałabyś pracować w IT, ale myślisz, że się nie nadajesz, bo nie jesteś „techniczna”?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałaś „TAK” i chcesz wreszcie poczuć się spełniona zawodowo, napisz do mnie, a ja dołożę wszelkich starań, aby pomóc Ci w realizacji Twoich zawodowych marzeń.